Domov

Robíme návrhy a realizácie originálnych moderných prírodných záhrad s nízkym stupňom údržby, ale zato bohatých na život.

Tvoríme návrhy a realizácie moderných ekologických záhrad a záhradnej architektúry. Kvalita a udržateľnosť sú naše priority. Snažíme sa vytvárať v záhradách harmóniu medzi prírodným a kultivovaným.

Prečo by ste si mali vybrať nás?

 • bohaté skúsenosti v oblasti záhradnej architektúry a stavebníctva
 • Tým že máme svoje vlastné stroje šetríme čas aj náklady zákazníka
 • udržateľnosť
 • spoľahlivosť
 • kvalita

Naše záhrady podporujú druhovú rozmanitosť. Netvoríme priestor len pre ľudí,  myslíme taktiež na potreby a rozvoj živočíchov, hmyzu a vtáctva. V našich záhradách nájdete množstvo trvaliek, jedlých kvetov, ovocia, bylín a iných rastlín podporujúcich život.

Realizácia ekologických záhrad

Ponúkame Vám kompletnú realizáciu rodinnej záhrady na kľúč. Zabezpečíme dovoz materiálu z okolia, rastliny a všetko potrebné k realizácii rodinnej záhrady. Vy sa môžte len spokojne prizerať ako Vám vysnená záhrada rastie pred očami.
Záhradu prispôsobíme dokonale Vašim požiadavkam tak, aby ste boli maximálne spokojní. Neváhajte a nechajte si zdarma vypracovať cenovú ponuku, prípadne si objednajte návrh od NaturalGarden.sk a staňte sa našim ďalším spokojným klientom.

Realizujeme:

Trvalkové záhony
Vegetačné strechy
Kvetnaté lúky
Trávniky
Zavlažovacie systémy
Úžitkové záhrady a permakultúra
Vodné prvky
Spevnené plochy
Ovocné sady
Záhradné osvetlenie
Suché múry a spevnenie svahov
Vyvýšené záhony

Zelené strechy

Realizujeme Vegetačné zelené strechy. Zeleň na strechách plní viacero funkcii súčasne .Okrem estetického doplnku pozitívne vplýva na ekológiu a mikroklímu, tiež má pozitívne účinky z hľadiska psycho-hygienického, predlžuje životnosť strešnej konštrukcie, zvyšuje úspory energie na kúrenie či chladenie a poskytujú dodatočné životné prostredie pre faunu.
Poskytujeme realizáciu zelených striech formou:
-Strešných kobercov (rozchodoníky)
-Výsev lúčneho osiva pre suché stanovištia
-Výsev rozchodníkových odrezkov
-Výsadba suchomilných trvaliek, tráv a sukulentov

Ukážky

Vodné prvky

kúpacie jazeroSamoudržiavané prírodné kúpacie jazero je menej ekonomicky náročné ako klasický chemicky udržiavaný bazén. Pokiaľ túžite po nádhernom, ekologickom kúpacom jazere za rozumnú cenu, ste na správnom mieste.

Vypracujeme Vám návrh kúpacieho jazera na mieru, zrealizujeme a uvedieme Vás do problematiky jednoduchej údržby. Údržba je v porovnaní s klasickým bazénom, kde je potrebné vysávať, vymieňať / čistiť predražené filtre a dolievať rôzne chemikálie, takmer nulová.

Na obrázku je malé prírodné kúpacie jazero pri chalupe v lese, s divokým charakterom, cca. 50m2.

Pri realizácii bola prvoradá myšlienka prirodzeného vzhľadu jazera, využili sme miestne kamene z okolia stavby. Jednoduchosť a minimum kupovaných materiálov viedli k veľmi nízkej cene jazera.

Návrh väčšieho kúpacieho jazera

návrh jazera 1
návrh jazera 2

Horské záhrady

horské záhradyMáte chatu, hotel, alebo rodinný dom v horskom prostredí? Navrhneme a vybudujeme Vám záhradu ktorá sa sem dokonale hodí. V horských záhradách nachádzajú priestor pre život aj rastliny a živočíchy ktoré sa tu prirodzene vyskytujú. Celá záhrada bude pôsobiť harmonicky a zapadať do okolitej krajiny. Nebojte sa, nenecháme záhradu zarásť burinou, dôkladným výberom rastlín dosiahneme vhodné synergie medzi rastlinami tak aby aj po rokoch záhrada pôsobila prirodzene esteticky. Podporíme tak vzácnejšie druhy kvetov, drobné živočíchy a celkovú
biodiverzitu.

Pre mestá a obce

Pre mestá a obce realizujeme parky, trvalkové výsadby, letničkové výsadby, aleje, a iné parkové úpravy. Pri všetkých úpravách sa snažíme podporiť biodiverzitu a životné prostredie.

Pre firmy

Permakultúra

Ponúkame Vám možnosť návrhu a realizácie permakultúrneho dizajnu:

 • permakultúrny dizajn
 • vyvýšené záhony
 • zimné skleníky
 • bylinkové špirály / záhony
 • suché múry
 • koreňové čističky odpadových vôd

Ekočistička je koreňová ekologická čistiareň odpadových vôd. Tento typ ČOV je top riešením z pohľadu trvalo udržateľného rozvoja. Ide o ekologické a ekonomické riešenie čistenia a recyklácie odpadovej vody vo svete, ktorého dizajn Vás očarí.

Ako to funguje?

Ekologická čistička odpadových vôd (ČOV) je izolované štrkové pole, do ktorého sa privádza znečistená odpadová voda. V štrku sú vysadené vodné rastliny, slúžiace na vyčistenie vody. Rastliny prečistia vodu za pomoci svojich koreňov a aeróbnych baktérií žijúcich v okolí koreňov.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Galéria

« 3 z 3 »
« 1 z 4 »

Cenník

Ceny projektov sú len orientačné a závisia od zložitosti terénu a Vašich požiadaviek. Pre presnú cenu projektu Vašej záhrady nás prosím kontaktujte.

Cenová ponuka

   Kto sme?

   Naša filozofia

   Snažíme sa do každej záhrady vniesť čo najviac prírody, pretože predtým ako stál na pozemku dom, bola tam lúka prípadne kus lesa, kde žilo nespočetné množstvo druhov rastlín a živočíchov. Preto by sme sa mali snažiť tento deficit zelene čo najviac vyrovnať, prípadne ešte vylepšiť.  Výber prispôsobujeme podmienkam, ktoré na pozemku sú. Nie naopak. Taktiež myslíme aj na potreby živočíchov, ktoré na našom pozemku žili predtým a podporujeme ich, aby sa tu cítili ako doma. V konečnom dôsledku budeme okrem rastlín a živočíchov šťastní aj my, pretože budeme vidieť okolo nás život. Nie len betón, štrk a pár vystrihaných kríkov.

   Naše záhrady podporujú druhovú rozmanitosť. Netvoríme priestor len pre ľudí,  myslíme taktiež na potreby a rozvoj živočíchov, hmyzu a vtáctva. Nájdete tu množstvo trvaliek, jedlých kvetov, ovocia, bylín a iných rastlín podporujúcich život.

   Pretože nepoužívame žiadne anorganické pesticídy, naše záhrady nezaťažujú vzduch, pôdu a vodu dodatočným znečistením.

   Náš tým

   Matej
   Patrik
   Tomáš
   Jano
   Baša
   Táňa

   Ako vznikla firma

   Matej Varga, zakladateľ NaturalGarden.sk :


   V roku 2015 som založil firmu NaturalGarden.sk,  ktorá s pomocou našich krajinných architektov, projektantov a šikovných realizátorov úspešne navrhla a zrealizovala desiatky projektov rodinných záhrad, verejných priestorov, a drobnej záhradnej architektúry.

   Vždy som mal blízky vzťah k záhrade a prírode. Od útleho detstva som môjmu otcovi záhradníkovi pomáhal pri realizáciách a údržbách záhrad, neskôr som pomáhal aj s  návrhmi. Už na strednej škole som mal za sebou niekoľko návrhov rodinných záhrad. Po strednej stavebnej škole som pokračoval štúdiom záhradnej architektúry, no nepáčil sa mi spôsob výučby a preto som študoval svojpomocne zo zahraničných kníh a učil som sa od svetovej špičky záhradnej architektúry. Chcel som si vyskúšať ako to funguje v praxi a keďže som už mal skúsenosti s navrhovaním a realizáciou záhrad,  založil som firmu NaturalGarden s.r.o. kde som moje skúsenosti pretavil do reality. Od roku 2015 sme spolu s našim tímom zrealizovali desiatky rodinných záhrad, stovky údržieb a množstvo projektov verejného ale aj súkromného sektora.
   Pri navrhovaní dbáme najmä na spoluprácu klienta s projektantom, snažíme sa vypočuť Vaše predstavy ktoré následne prehodnotíme, zakomponujeme do návrhu a logicky navrhneme ideálne riešenie záhrady v ktorej sa budete cítiť príjemne ako vy, tak aj rastliny a živočíchy žijúce v záhrade.
   Keď záhradu realizujeme ide nám o kvalitu a sústredíme sa na každý detail. Priebeh každej realizácie je pod mojím drobnohľadom a všetky detaily riešime s kolegami a investorom spoločne, aby sme zabezpečili hladký priebeh realizácie.

   Aktuálne naša firma zahŕňa:

   Projekčnú činnosť - záhradná architektúra

   Stavebné práce - realizácia záhrad na kľúč

   Realizácia závlahových systémov

   Záhradné centrum pod Tatrami Liptovský Mikuláš (areál RGB Liptov)

   Údržby záhrad a verejných priestorov

   ekologickú produkciu a predaj trvaliek

   dizajn a výroba záhradného nábytku

   realizáciu vegetačných striech

   poradenstvo v oblasti záhradnej architektúry

   Teším sa na spoluprácu s Vami a prajem krásny deň.

   Kontakt

    

    
   NaturalGarden, s.r.o.
   Liptovská Štiavnica 18/27
   034 01 Ružomberok
    

    

    

   Realizácie, návrhy
   Matej Varga  - 0948 086 158
    
   info@naturalgarden.sk
    
   Záhradné centrum pod Tatrami - informácie, objednávky
   Barbora Vargová - 0908503507
    
   centrum@naturalgarden.sk